Konference: Digitalizace - Záchrana i zkáza malých kin

Praha

Kdy a kde: Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1 / 17. 4. / úterý / 9.30

Cílem konference Digitalizace – záchrana i zkáza malých kin je představit možnosti, jak zachránit kina, která na digitalizaci nemají prostředky. Tentokrát konference nebude zaměřená na to jakým způsobem digitalizovat a jaké výhody digitalizace kin přináší, ale na to jak zachránit kina, které na digitalizaci nemají prostředky.

V rámci konference budou distributoři představovat své plány s omezením nebo ukončením distribuce 35mm filmových kopií, distribucí digitálních kopií DCP (Digital Cinema Package) a distribucí alternativních distribučních nosičů jako DVD a BR. V druhé části konference budou představeny projekty, které mohou digitálním i nedigitálním klasickým kinům pomoci s dramaturgií, financováním a provozem. V poslední části budou integrátoři představovat svá nejlevnější řešení pro digitalizaci kin dle DCI (Digital Cinema Initiatives) požadavků.

Konferenci, která je součástí projektu Nové kino 2012, pořádá sdružení Pro-DIGI ve spolupráci s kanceláří MEDIA Desk Česká republika. Navazuje na úspěšnou konferenci Digitální věk kin, kterou jsme uspořádali rovněž během DEF v loňském roce. Cílem všech těchto akcí je pomoci provozovatelům kin lépe obstát v rychle měnícím se digitálním světě.

Nové kino 2012 je celoroční projekt vzdělávání provozovatelů kin, který by měl na konkrétních příkladech naučit provozovatele kin vše, co moderní kino ke svému provozu potřebuje. Ať už jde o kvalitní a dobře nastavené technologie, přes efektivní provoz a dobrou práci s divákem po zajímavou dramaturgii. Projekt je podpořen Nadací Open Society Fund Praha v rámci programu Emergency Fund.

Více informací na www.digitalnikino.cz

Petr Vítek – Pro-DIGI

Daniela Staníková – MEDIA Desk Česká republika

 


Filmový tip

Duben

Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Soutěžte a vyhrajte